Alternatywa dla obrazów

Alternatywa dla obrazów

Niezależnie od tego, czy pasjonujecie się sztuką, czy jesteście zupełnymi amatorami w tej dziedzinie na pewno posiadacie w domu obrazy.

Nawet najmniejsze, wiszące na ścianach dzieła zaliczają się do tej chlubnej grupy. Jednak czy aby nabyć piękną sztukę, wiszącą w mieszkaniu trzeba wydawać krocie? Postanowiliśmy sprawdzić, czy tradycyjne obrazy można zastąpić… plakatami. Zapraszamy do artykułu.

Taniej i… ładniej!

Do porównania plakatu i obrazu skłonił nas fakt, że spełniają podobną rolę. Obie formy nadają się do oprawienia w ramkę i wywieszenia jako ozdoby ściany. Podstawowa różnica między nimi leży jednak gdzie indziej i jest nią cena. Nawet najmniejsze obrazy w porównaniu z tej samej wielkości plakatem wypadają po prostu źle. Ten sam wzór, który wydrukowany jest na kartce, zamiast być namalowanym na płótnie, kosztuje o wiele mniej pieniędzy. Potencjał plakatów zauważają głównie dekoratorzy wnętrz, którzy starają się proponować swoim klientom oprawione wzory na ściany. Obecnie plakaty nie powinny być kojarzone jedynie z nastolatkami, które wywieszały swoich idoli w pokojach. Są to także piękne wzory, nadające unikatowy charakter pomieszczeniu.

Co z dostępnością?

Aby zyskać plakat nie trzeba długich poszukiwań. Obecnie każda drukarnia proponuje wykonanie dowolnego wzoru w dużym formacie. Są miejsca, które profesjonalnie zajmują się wykonywaniem plakatów i sprzedawaniem gotowych wzorów. Tych jednak należy szukać głównie w Internecie, ponieważ stacjonarne sklepy są rzadko spotykane. To również tam można złożyć dowolne zamówienie i negocjować z wykonawcą nie wychodząc z domu.